Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię

0

Stało się – Polacy wyjeżdżają z Wielkiej Brytanii. Mateusz Morawiecki może stwierdzić, że to wynik reform przeprowadzonych przez rządy PiS, ale prawda jest taka, że rodacy opuszczają Wyspy z powodu brexitu. Z Wielkiej Brytanii wyjechało już prawie 100 tysięcy Polaków.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, jeszcze w 2017 w Wielkiej Brytanii mieszkało i pracowało ponad 793 tys. osób z Polski. W zeszłym roku było ich już tylko 695 tys. Jak łatwo zauważyć, Wielka Brytania przestała być traktowana jak ziemia obiecana przez prawie 100 tysięcy rodaków. Dziś więcej Polaków mieszka w Niemczech niż na Wyspach Brytyjskich.

Większość spośród tych, którzy zdecydowali się opuścić Wielką Brytanię, powraca do kraju. W pozostałych państwach Unii Europejskiej nie stwierdzono masowego napływu rodaków. W Niemczech liczba Polaków wzrosła bowiem o 3 tysiące, w Norwegii i Irlandii o 1 tysiąc. Jedynym krajem UE – oprócz Wielkiej Brytanii – gdzie spadła liczba polskich migrantów, są Włochy.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.