Pożyczka online bez BIK

1

Kolejny raz bank odmówił Ci udzielenia kredytu gotówkowego? Nie wnioskowałeś nawet o takie zobowiązanie w instytucji bankowej, bo zdajesz sobie sprawę, że nie masz dostatecznej zdolności kredytowej? Ciążą na Tobie zadłużenia, a Ty potrzebujesz szybko finansowego wsparcia? Nie masz czasu na długą weryfikację zdolności, którą realizują banki, a środki pieniężne są Ci niezbędna “na już”? Bez względu na przyczynę niemożności zaciągnięcia zobowiązania kredytowego w banku, zawsze masz jeszcze inne możliwości, by pożyczyć pieniądze. Pożyczki oferują firmy pożyczkowe i inne instytucje pozabankowe i co ważne, większość z nich proponuje je bez wychodzenia z domu, bo cała procedura przyznania zobowiązania odbywa się przez internet. Niejedna pożyczka zostaje też udzielona bez weryfikacji raportów BIK. Dowiedz się na ich temat więcej i ciesz się finansowym wsparciem nawet w 15 minut.

Szybka pożyczka przez internet – charakterystyka

Pożyczka online, jakiej udzielają firmy pożyczkowe i inne instytucje pozabankowe, to alternatywa dla zobowiązań kredytowych. Takie wsparcie finansowe udzielane jest szybko, tak samo bezpieczne i przy minimum formalności. Czy wiesz, że większość pożyczkodawców działa przez całą dobę i 7 dni w tygodniu? Okazuje się, że procedura przyznania pożyczki może trwać jedynie 15 minut, a środki mogą trafić na konto pożyczkobiorcy nawet w niedzielę w nocy.

Cechą charakterystyczną pożyczek przez internet jest też brak weryfikacji zdolności finansowej potencjalnych klientów. Najczęściej weryfikowane są jedynie dane osobowe, by zapobiec udzielania pożyczek niepowołanym osobom trzecim, które posługują się nieswoim dokumentem tożsamości.

Ponieważ wiarygodność i pewność względem wypłacalności pożyczkobiorcy jest niewielka, pożyczka online udzielana jest na niewielkie kwoty, do maksymalnie 10 000 złotych oraz na krótki okres. Spłata następuje w ciągu kilku kolejnych tygodni albo miesięcy, ale nie później niż do 12 miesięcy.

Pożyczka online – warunki, jakie musi spełnić pożyczkobiorca

Pożyczka przez internet udzielana jest osobom pełnoletnim, nierzadko tym, którzy mają ukończone 21 lat. Aby uzyskać potrzebne wsparcie finansowe, pożyczkobiorca musi wypełnić wniosek online, a w nim podać dane z dowodu osobistego. Musi także podać numer telefonu do kontaktu, adres e-mail, na który przyjdzie wiadomość z decyzją o udzieleniu pożyczki oraz numer konta bankowego, na które trafią pożyczone środki pieniężne. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają wysłania przelewu bądź sms-a weryfikacyjnego, ale nie jest to zbyt skomplikowana procedura. Jej koszt to zaś 1 grosz bądź 1 złotych.

Po decyzji pozytywnej pieniądze są natychmiast przelewane na konto, to dlatego cały proces trwa jedynie kilkanaście minut. Od tego momentu pożyczkobiorca zobowiązuje się spłacić pożyczkę w ustalonym terminie.

Niektóre instytucje pozabankowe stawiają pewne ograniczenia nowym klientom, ale dają też bonusy. Pożyczkobiorcy, którzy po raz pierwszy współpracują z daną firmą pożyczkową, mogą na przykład pożyczyć jednorazowo mniej pieniędzy, niż klienci stali, lojalni. Jednocześnie tym nowym oferowane są pożyczki za 0 złotych, zgodnie z którymi pożyczkobiorca spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył.

Pożyczka online bez BIK – to naprawdę możliwe

Czy to prawda, że pożyczka online może być udzielona osobom o niskich dochodach, chwilowo niepracującym, a nawet tym, którzy wykazują zadłużenie z tytułu niespłacania innego rodzaju zobowiązań? Dokładnie tak, bo większość firm pożyczkowych weryfikuje jedynie dane osobowe, a nie zdolność finansową. Analitycy nie mają więc świadomości o ewentualnej niewypłacalności swoich klientów albo ich kiepskiej sytuacji finansowej. To dlatego nierzadko pożyczka bez bik traktowana jest jako zobowiązanie oddłużeniowe, bo zaciągana jest w celu spłaty narastających zadłużeń z tytułu innych pożyczek czy kredytów. Pamiętajmy jednak, by decyzja o pożyczce zawsze była podejmowana racjonalnie. Dostęp do “łatwych” pieniędzy bardzo szybko może doprowadzić do tzw. pętli zadłużenia, a jest to zjawisko negatywne, nierzadko doprowadzającej do całkowitej utraty płynności finansowej.

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

1 Comment

  1. Joanna Kowalik on

    Świetne – przyda się. Ciekawe czy te firmy ponoszą duże straty, kiedy ludzie okazują się niewypłacalni.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.