Roman Polański ze Złotym Glanem

0

W piątkowy wieczór w Łodzi, na 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia, Roman Polański odebrał Złoty Glan. Ogłoszono również laureatów dwóch festiwalowych konkursów – polskich i europejskich debiutów i filmów drugich. Nagrody zdominowały filmy zrealizowane przez kobiety. Wiadomo również, że reżyser nie spotka się ze studentami łódzkiej Filmówki.

W Łodzi Roman Polański odebrał statuetkę Złotego Glana “za twórczą niezależność, niepokorność i odwagę artystyczną, a także za niepodważalny wkład w światową sztukę filmową”.

W trakcie gali zamknięcia festiwalu głos w sprawie wydarzeń ostatnich dni zabrał Mariusz Grzegorzek, rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, wiadomo już jednak, że Roman Polański nie spotka się ze studentami uczelni.

Gala okazała się przede wszystkim sukcesem kobiet, które odebrały aż trzy główne statuetki festiwalu. Ostatnie projekcje 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia odbędą się w sobotę, 30 listopada.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.