Księża gwałcili dzieci w szkolnych łazienkach

1

Dwaj księża z Argentyny usłyszeli wyroki ponad 40 lat więzienia. Byli oskarżeni o wykorzystywanie seksualne uczniów szkoły katolickiej dla głuchych i niedosłyszących. Jeden z duchownych był w przeszłości podejrzewany o podobne czyny we Włoszech, ale nie odpowiedział za nie.

Sąd karny w argentyńskiej Mendozie skazał w poniedziałek dwóch księży. 83-letni Włoch Nicola Corradi usłyszał wyrok 42 lat więzienia, a 59-letni Horacio Corbacho z Argentyny – 45 lat pozbawienia wolności. Obaj dopuszczali się wykorzystywania seksualnego 10 uczniów szkoły katolickiej. Chodzi o Instytucie Antonio Provolo dla dzieci głuchych i niedosłyszących w gminie Lujan de Cuyo w północno-zachodniej Argentynie – podaje rmf24.pl za PAP.

Byli uczniowie szkoły, młodzi mężczyźni i kobiety, twierdzili, że byli gwałceni przez księży w akademikach i szkolnych łazienkach. Duchowni zmuszali ich także do oglądania zdjęć pornograficznych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.