Szkoły bez telefonów komórkowych

1

Od poniedziałku w szkołach w Ontario zaczynają obowiązywać ograniczenia w używaniu przez uczniów telefonów komórkowych.

Ograniczenia po raz pierwszy ogłoszone na początku tego roku i wspierane przez 97 procent rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy brali udział w konsultacjach rządu premiera Forda, oznaczają, że uczniowie szkół w Ontario nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych w czasie nauki.

Minister edukacji w Ontario, Stephen Lecce, mówi, że chodzi o zakłócenia nauki.

„Ta inicjatywa dotyczy zmiany kultury i zachowań w szkołach, aby skupić się na nauce i usunąć przeszkody w nauce” – wyjaśnił.„Jeśli nauczyciel nie zaleca korzystania z technologii, telefony komórkowe nie będą używane w klasie. To proste ”.

Profesor z Uniwersytetu w Montrealu, Thierry Karsenti, z Kanadyjskiego Zakładu Badań nad Technologią w Edukacji, zgadza się, że telefony komórkowe stanowią problem w szkołach, ale twierdzi, że nie należy skupiać się wyłącznie na zakazie.

„Myślę, że powinniśmy nauczyć uczniów, aby byli bardziej odpowiedzialni w korzystaniu z technologii i z telefonów komórkowych”.

Z zakazu wyłączone są przypadki, kiedy telefony komórkowe i tablety są wymagane ze względów medycznych w celu wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach lub w celach edukacyjnych dozwolonych przez instruktorów.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. Lech Marek Jaworski on

    Zawsze wiedziałem, że telefony komórkowe nie są dla dzieci, a szczególnie w szkole.
    Od jakiegoś wieku powiedzmy 14 lat, niech się bawią smartfonami. Robiłem badanie na ten temat i okazało się, że smartfony mają zalety. Dziwczęta nie nudzą się, ich palce robią się zgrabniejsze, co może się przydać nawet w kuchni. Nie muszą chodzić do piwiarni, bo po trzech piwach nie potrafią odróżnić przyjaciela od wroga. Matki tych młodych kobiet skarżą się że ich córki nie rozmawiają z nimi. Jest to wielka szkoda, bo jak człowiek uczy się tylko na własnych błędach to ma… GUPIEGO NAUCZYCIELA!

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.