W Gliwicach zmarła mama Roberta Dziekańskiego

0

Zofia Cisowski, matka Roberta Dziekańskiego, zmarła 18 listopada br. podczas wizyty w Polsce  na wylew.

Sprawa Roberta Dziekańskiego, zabitego paralizatorem przez policjantów na lotnisku w Vancouver w 2007 roku, poruszyła Kandę i cały świat.

Robert Dziekański przyleciał, by odwiedzić mieszkającą na stałe w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej matkę. Z powodu nieporozumienia, matka myślała, że nie przyleciał, a on błąkał się po lotnisku przez kilka godzin aż zacząl zachowywać się nieco dziwnie. Według wezwanych polcjantów zachowywał się agresywnie, więc użyli paralizatora. Dziekański zmarł na miejscu. 

Gdyby nie nagranie przypadkowego obserwatora Paula Pritcharda, nie znano by prawdy, że Polak podnosił ręce do góry nie nie chciał żadnego konfliktu.

Sprawa ciągnęła się bardzo długo, policjanci kłamali, sprawę badano w formie wewnętrznej kontroli policji oraz w prokuraturze w Kanadzie. Jakie były ostateczne decyzje – znajdą Państwo w licznych artykułach w “Gazecie“, która była głęboko zaangażowana w sprawę.

 

Pożegnanie Roberta Dziekańskiego w Kamloops

Artykuły w “Gazecie” 2010-2011 rok

O ROBERCIE DZIEKAŃSKIM w “Gazecie” (artykuły od roku 2012) 

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.