Wrocław Miastem Literatury UNESCO!

0

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, wiosną tego roku aplikował miasto do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Dokumentację dzięki której Wrocław zdobył tytuł Miasta Literatury UNESCO, przygotował zespół Wrocławskiego Domu Literatury. Instytucja ta, pod dyrekcją Irka Grina, została również operatorem programu.

Program Sieci Miast Kreatywnych UNESCO powstał w 2004 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju ekonomicznego, społecznego i kulturalnego miast, w oparciu o zasady trwałego i zrównoważonego rozwoju. Program ma służyć podkreślaniu osiągnięć i aspiracji ośrodków miejskich, które chcą dzielić się swoimi pomysłami, doświadczeniami i najlepszymi praktykami. Miasta mogą realizować te idee na licznych polach działalności kreatywnej: literaturę, film, muzykę, rzemiosło i sztukę ludową,wykorzystanie w rozwoju technologii cyfrowej i mediów, czy nawet gastronomię.

Pierwszym polskim Miastem Literatury UNESCO został w 2013 roku Kraków, który jednocześnie stał się pierwszym polskim przedstawicielem w Sieci.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.