Zapotrzebowanie na niezwykłe nieruchomości dla filmu

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Stare budynki w stanie surowym, a przede wszystkim stare magazyny, są poszukiwane przez ekipy filmowe oraz telewizyjne, doskonałe do kręcenia różnego typy klipów video, czy reklam. Jednak tego typu budynki jest coraz trudniej znaleźć, jako że większość z nich jest albo przebudowywana na tzw. lofty, albo też burzona, a w tym miejscu stawiane są najczęściej wysokie apartamentowce.

Właśnie już teraz firma deweloperska Stinson ma przekształcić w miejscowości Hamilton dwa „historyczne” bydynki na celach apartamentowe, lecz zanim to nastąpi, wielu producentów zajmujących się kręceniem klipów filmowych postanowiło kręcić swoje sekwencje w tych budynkach.

Są to budynki znakomicie nadające się do różnego typu filmowych aranżacji, a więc zainteresowanie tym rodzajem nieruchomości w środowisku filmowym jest ogromne.

Hamilton może być doskonałym przykładem miejsca, gdzie jest sporo tego typu mieruchomości.

Otóż stara przędzalnia na ulicy Mary Street oferuje ponad 110 tysięcy stóp kwadratowych powierzchni. Była zbudowana w połowie lat 1800, a na początku znajdowała się tam huta, później zaś przędzalnia. Budynek był w użyciu jeszcze kilka lat temu, a wygląd tej nieruchomości przypomina znane magazyny z Nowego Jorku, tak często używane w różnego rodzaju scenografiach filmowych. 

Posiadłość ta obejmuje kilka bydynków, które mają różny wygląd zewnętrzny, co jest dodatkową atrakcją dla przemyslu filmowego, albowiem można kręcić różnego rodzaju sceny w tej samej lokalizacji.

Idąc dalej, dawna szkoła Gibsona na ulicy Barton ma do zaoferowania bardzo wysokie sufity oraz bardzo efektowne mury ceglane, ma też dużo miejsc parkingowych, które są niezbędne dla wozów transmisyjnych, technicznych itd.

Obie z tych lokalizacji mieszczą się w samym środku miasta, gdzie jest blisko do różnego rodzaju restauracji oraz blisko do dróg przelotowych i autostrad.

Wiele osób z przemysłu filmowego zajmujących się wyszukiwaniem lokalizacji do kręcenia ujęć dowiaduje się o takich nieruchomościach od znajomych, lecz również deweloper, firma Stinson ma własną stroną internetową, na której można znaleźć wiele takich budynków. 

Hamilton staje się teraz w centrum zainteresowania właśnie z uwagi na sporą ofertę podobnych lokalizacji: otóż już w Toronto podobne budynki zostały zagospodarowane, a więc jest to pewnego rodzaju atrakcja przyciagająca filmowców.

Wynajem tego typu budynków jest obecnie bardzo rentowny, poza tym miasto Hamilton udziela obniżek podatkowych dla filmowców, co przyciaga wielu do tego miasta. A więc niektóre z takich nieruchomości są obecnie trzymane specjalnie dla celów filmowych, zanim nastąpi jakiekolwiek ich przekształcenie.

Trzeba podkreślić, że przemysł filmowy działa przez całą dobę, niektóre z ujęć kręcone są w nocy, a więc wykorzystanie takich nieruchomości jest bardzo duże. Wielu filmowców powraca w te same lokalizacje, wykorzystując je do innych ujęć.

Trzeba również nadmienić, że w roku ubiegłym przemysł filmowy wydał w Hamilton ponad 60 milionów dolarów, właśnie na wszelkie zezwolenia na kręcenie, a więc jest to całkiem niezła kwota, z którą należy się liczyć, istnieje dobra możliwość zarobkowa oraz inwestycyjna. 

Oczywiście deweloperzy bardzo zainteresowani są przebudową podobnych nieruchomości, a Hamilton staje się coraz bardziej popularny właśnie z uwagi na bardziej realistyczne ceny, bliskość do Toronto, wiele z podobnych nieruchomości ma bardzo unikalny charakter, co dodatkowo przyciąga klientów.

Wiele przekształcanych budynków oferuje bardzo nowoczesne wyposażenie, co w zestawieniu ze starym charakterem murów, odkrytych ceglanych ścian, wysokich pułapów, powoduje, że osiąga się bardzo ciekawe efekty oraz atmosferę. W tym samym budynku każdy apartament ma co innego do zaoferowania, oraz jest bardzo duża różnorodność wyboru.

We wszystkich sprawach związanych z wynajmem, ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”, a korzystając z naszej strony internetowej „house4us.ca” macie Państwo bardzo ułatwiony dostęp nie tylko do naszej oferty, lecz również do całego systemu poszukiwań nieruchomości do sprzedaży, z mapą, cenami, wszystkimi niezbędnymi inormacjami: prosimy z nich korzystać, jest to usługa zupełnie bezpłatna!

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.