Alarm! Biały niedźwiedź nadchodzi!

2

Z cyklu: Wieści z frontu

Już jest właściwie “po kompocie”…*) Pewne procesy, uruchomione kilka lat temu, nie dadzą się powstrzymać. Kreml trzyma nas mocno w garści za pośrednictwem Kaczyńskiego. Kłopot polega na tym, że społeczeństwo nasze tkwi w letargu, zahipnotyzowane przez węża**) Za chwilę najprawdopodobniej zostaniemy wchłonięci do jego paszczy.
 
Na nic się zdadzą alarmy Tomasza Piątka, który ponawia apele, byśmy się przebudzili z owego absurdalnego błogostanu:
“W prawyborach prezydenta RP zorganizowanych przez Konfederację wystartuje Magdalena Ziętek-Wielomska. Jej mężem i współpracownikiem jest Adam Wielomski, który wzywa do przyjaźni z Władimirem Putinem. Bo Putin pomógłby polskiej prawicy wsadzić opozycję do więzienia…”
 
Tymczasem Białoruś i Rosja mogą wkrótce podpisać umowę o integracji. Karczewski chwalił Łukaszenkę, gdy był marszałkiem. Będziemy mieć szeroką granicę z Rosją, znacznie szerszą niż dotychczas…
 
Kolejnego dowodu na działalność agentury kremlowskiej w Polsce (konkretnie w TVPiS) dostarcza Wojciech Maziarski, cyt.: “Szkodliwy i głupi tekst na internetowej stronie TVP sprawia wrażenie, jakby pisał go jakiś troll na zamówienie Kremla…”. Szczegóły pod linkiem:
 
Wczoraj miałem honor i przyjemność rozmawiać o tym z Agnieszką Holland i Tomaszem Piątkiem (zdjęcie). Pretekstem do naszej rozmowy był najnowszy film “Obywatel Jones”. On również, podobnie jak Tomasz, walczył o ujawnienie prawdy wbrew interesom politycznym i ludzkiej niefrasobliwości:

https://www.stitcher.com/podcast/haloradio/e/65747011

Gdy obserwujemy igrzyska pomiędzy panami Banasiem a Kaczyńskim, musimy pamiętać, że walka toczy się w łonie zorganizowanej grupy przestępczej (cytat z prof. W. Sadurskiego), której patronuje Kreml. Obaj wymienieni są uwikłani w przedziwne związki z Moskwą.
 
O powiązaniach partii Kaczyńskiego z agenturą i mafią wschodnią pisze Grzegorz Rzeczkowski w książce “Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami”. Bezpośrednimi znajomościami poszczycić się mogą zarówno przyjaciel Kaczyńskiego, Macierewicz, jak i urzędujący premier Morawiecki. Pisze o tym w swoich książkach Tomasz Piątek.
 
O Banasiu i jego skłonnościach promoskiewskich możemy się dowiedzieć stąd:
 
Niedługo obudzimy się w Polsce, która jak za dawnych lat, będzie satelicką republiką sowiecką, uzależnioną od wschodniego sąsiada gospodarczo i politycznie. W świetle powyższych faktów partia rządząca utraciła mandat do sprawowania władzy. Sprawa jednak jest nader skomplikowana, gdyż wykorzystuje w charakterze alibi mechanizmy demokratyczne, podobnie jak swego czasu Hitler, który wygrał wolne wybory w Niemczech.
 
Ani politycy opozycji, ani tzw. “wolne media” nie chcą podjąć wysiłku uświadomienia Polakom, w jak dramatycznej sytuacji się znaleźliśmy. Marną pociechą dla garstki bijących na alarm jest satysfakcja, którą mieć będziemy, a która sprowadza się do frazy: “A nie mówiliśmy?!”
Przemysław Wiszniewski
 
*) To tytuł piosenki Jeremiego Przybory:
 
Poleć:

O Autorze:

54-latek, warszawiak. 20 lat pracował w TVP jako dziennikarz TV Edukacyjnej i TV Polonia, z wykształcenia pedagog, UW. Ukończył psychoanalizę szkoleniową. Był aktywistą Otwartej Rzeczpospolitej, prowadząc szkolne pogadanki na temat wielokulturowości. Zaangażowany w dialog żydowsko-polski na blogu FaceJew. Publicysta serwisów Ruch Komitetu Obrony Demokracji, Liberte Leszka Jażdżewskiego, „Medium Publiczne” Ewy Wanat, Koduj24 Magdy Jethon, "Studio Opinii" Stefana Bratkowskiego., były red. nacz. "Naszego Czasopisma", rzecznik Stowarzyszenia WRD i ODnowy. Wydawca jednodniówki "Na czatach" pod redakcją Haliny Flis-Kuczyńskiej. Zaangażowany w dokumentowanie wideo działań opozycji ulicznej na Video-KOD, a także przekazów Tomasza Piątka.

2 Comments

 1. Grzegorz Gawron on

  Czytałem książki T. Piątka, które otworzyły mi oczy na wiele spraw – to nie do uwierzenia. Żyjemy sobie tak na co dzień, nie mając pojęcia o tych wszyskich powiązaniach. A jest ich cała sieć! Dość przerażające. Gdyby to wszystko była bzdura, opisywani w jego książkach za pieniądze partii ich wspierającej na pewno wytoczyliby dziennikarzowi proces.

 2. haha widzę nowy trend, a mianowicie straszenie wszystkich Rosją 😀
  Panie WISZNIEWSKI, Pan najwięcej by zyskał gdyby PiS był taki prorosyjski.
  tym czasem to PiS zmniejszył emerytury Pańskim krewnym którym tęskno za PRLem…więc o czym Pan tu pisze?
  Bać się powinniśmy Koalicji Obywatelskiej i Tuska, którzy bronią interesów niemiec. Żeby było śmiesznie w dzisiejszych czasach to niemcy robią duże interesy z rosją.
  PiS ma co innego za uszami.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.