Gaśnica, krzesła i zerwany ze ściany kieł narwala

0

Były krzyki, była krew. Ludzie początkowo myśleli, że to ćwiczenia – tak piątkowe wydarzenia na Moście Londyńskim relacjonował Toby Williamson z Fishmongers’ Hall, gdzie zamachowiec rozpoczął atak. O dwóch swoich pracownikach – w tym Polaku, który kłem narwala walczył z napastnikiem – powiedział, że to “jedni z najbardziej pokornych ludzi”, którzy w piątek “zrobili coś niezwykłego”.

Do ataku doszło w piątek. Sprawcą był 28-letni Usman Khan. Najpierw przebywał on w budynku Fishmongers’ Hall i groził, że wysadzi go w powietrze. Następnie zaczął atakować nożem znajdujące się tam osoby, po czym został wypchnięty na Most Londyński. 

Tam terrorysta atakował przechodniów. Został powalony na ziemię przez osoby, które wybiegły za nim z budynku. Na skutek zamachu zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Jak podała w niedzielę brytyjska policja, jedna z rannych osób wróciła już do domu, a dwie pozostałe nadal przebywają w szpitalu w stabilnym stanie. 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.