Impeachment Trumpa – wszyscy słyszeli, ale już się gubią

0

Nie ma dnia, by amerykańskie media o tym nie pisały, “impeachment Donalda Trumpa” wałkowany jest już od dwóch miesięcy i końca nie widać. Przybywa też zwolenników odwołania prezydenta USA. Za co? O co dokładnie chodzi? Prezydent USA i jego prawnicy właśnie odmówili pojawienia się na przesłuchaniu w Kongresie.

Atmosfera jest nieco inna niż podczas podobnej procedury, którą z powodu skandalu z Moniką Lewinski prowadzono wobec Billa Clintona. Tu można mieć wrażenie, że Trump nie traktuje jej poważnie i lekceważy na każdym kroku. Właściwie kogo nie spytać, raczej mało kto w ogóle odbiera to z powagą.

W środę miało się odbyć jego przesłuchanie przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów, ale prezydent USA odrzucił zaproszenie. Biały Dom ogłosił, że udziału w przesłuchaniu nie wezmą też jego prawnicy. Poddano w wątpliwość uczciwość komisji, ale stwierdzono także, że tego dnia Donald Trump będzie na szczycie NATO w Londynie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.