Mistrzyni szpady została minister sportu

0

Danuta Dmowska-Andrzejuk nowym ministrem sportu. Była szpadzistka w czwartek została powołana na stanowisko przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednocześnie z tej funkcji odwołano premiera Mateusza Morawieckiego. Ministerstwo Sportu było jedynym resortem, który podczas powoływania nowego rządu Morawieckiego – 15 listopada – nie został obsadzony.

Witold Bańka, który był ministrem sportu w poprzednim gabinecie Morawieckiego, został szefem Światowej Agencji Antydopingowej. Formalnie na urząd został powołany premier. We wtorek Morawiecki poinformował, że kandydatką na ministra sportu jest Dmowska-Andrzejuk.

– Cieszę się, że na to stanowisko pan premier wybrał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej ważnej funkcji – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Podkreślił, że minister Dmowska-Andrzejuk jest przede wszystkim wspaniałym polskim sportowcem.

– Jest to, śmiało można powiedzieć, wielka kariera sportowa, a w związku z tym także i znajomość sportu światowego, polskiego, ale przede wszystkim sportu profesjonalnego, właściwie od podszewki – stwierdził prezydent. I dodał: – Nie mam w związku z tym żadnych wątpliwości, że jeżeli chodzi o znajomość materii, którą pani minister ma się zajmować i o dobre prowadzenie spraw polskiego sportu udało się znaleźć (…) ministra sportu, który z całą pewnością doskonale spełni pokładane nadzieje.

 37-letnia Dmowska-Andrzejuk to była szpadzistka, do tego bardzo utytułowana. W 2005 roku wywalczyła złoto mistrzostw świata w Lipsku. Cztery lata później z koleżankami w tureckiej Antalyi została wicemistrzynią globu w drużynie. Na podium mistrzostw Europy w tej konkurencji stała trzykrotnie – na najwyższym stopniu ponownie w Lipsku w 2010, a drugie miejsce zajmowała w 2005 i 2009 roku. W roku 2011 odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi. 

 

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.