Kanadyjski arcybiskup dostarczy papieżowi petycję Polaków ws. o. Rydzyka

2

Ponad 129 tys. osób podpisało się pod petycją do papieża o ukrócenie politycznej działalności dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. Do tej pory nie było jasne, jak pismo może trafić do rąk Franciszka. Najnowsze doniesienia wskazują, że udało się znaleźć arcybiskupa, który może się podjąć tej misji.

“Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji” – tymi słowami zaczyna się treść petycji, jaka ma trafić do rąk papieża Franciszka. Zbiórka podpisów zaczęła się w połowie roku 2017.

Inicjator zbiórki, Adam N., w rozmowie z naTemat przyznawał, że ma żal do polskich polityków opozycji za to, iż nie wsparli akcji. – Jest jeden polityk, który na tę petycję odpowiedział i ją wsparł. To znany polityk z Kanady, z polskimi korzeniami, Thomas Adam Łukaszuk. Obiecał nam, że dostarczy naszą petycję do Watykanu – mówił nam pomysłodawca petycji.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

2 Comments

  1. Tak….dlaczego Pan Inicjator – wnioskodawca zbiorki podpisow – nie ujawnia swojego nazwiska ?
    Czyzby brakowalo odwagi ? Czyz nie poswieca sie w slusznej sprawie…i to od 2017 roku ?
    129 tysiecy podpisow…..hmmm,kto widzial te liste,gdzie jest udostepniana…..wszystko wyglada na tajemnice….Ksiadz Rydzyk w ocenie tego Pana jest takim zagrozeniem,ze wymaga to od niego az takiego dzialania….no coz widocznie jednak sa swieci na tej ziemi…..bo chyba ten Pan uwaza sie za takiego….

  2. Nemezjusz Pazio on

    Po pierwsze kto podpisał? Dlaczego wnioskodawca się ukrywa? Wynika z tego, że kiedyś z prośbą i “polacy” szli do carycy, potem do Stalina, do UE a wreszcie do “biskupa“ o nieznanym nazwisku w Kanadzie.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.