“Last Christmas” kończy dziś 35 lat. Utwór powstał przy niedzielnym obiedzie.

0

„Last Christmas” zespołu Wham to kultowa piosenka, która przetrwała 35 lat i wciąż cieszy się olbrzymią popularnością wśród kolejnych pokoleń. Przetrwała wszystkie inne przeboje, muzyczne trendy i bogate nowości stając się jednocześnie hitem, bez którego trudno wyobrazić sobie święta.

Utwór stworzony przez George’a Michaela miał swoją premierę 3 grudnia 1984 roku i powstał niejako przez „przypadek”, pod wpływem chwilowego natchnienia w domu rodzinnym podczas niedzielnego obiadu. George Michael wraz z przyjacielem  i drugim wokalistą zespołu, Andrew Ridgeley’em zamknęli się w pokoju z instrumentami i po kilku godzinach wyszli z gotową piosenką.

Niedługo później „Last Christmas” był najczęściej granym przebojem w całej Wielkiej Brytanii. Chwilę potem trafił na listy przebojów innych krajów Europy, aż powędrował na inne kontynenty. To w tym przełomowym momencie kariera George’a Michaela nabrała zawrotnego tempa.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.