Nagrody od prezesa Banasia. NIK podała ich wysokość.

0

Od powołania Mariana Banasia na urząd prezesa Najwyższej Izby Kontroli minęły zaledwie nieco ponad trzy miesiące. W tym czasie były minister finansów zdążył już jednak przyznać pracownikom nagrody. Łącznie chodzi o kwotę przekraczającą 3,6 miliona złotych – wynika z odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl przez wydział prasowy NIK. Marian Banaś został powołany na stanowisko Prezesa Najwyższej Izby Kontroli 30 sierpnia br.

Wcześniej, od czerwca pełnił funkcję ministra finansów. W przeszłości był wiceministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Był też Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych. Kadencja poprzedniego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego zakończyła się 27 sierpnia.

W ciągu czterech miesięcy od powołania nowego prezesa NIK, w Izbie przyznano pracownikom sowite nagrody. Jak wynika z informacji przesłanych tvn24bis.pl przez wydział prasowy NIK od całkowita kwota nagród przyznanych w okresie od 1 września do 9 grudnia 2019 roku wyniosła – 3 614 520 zł brutto. Średnia wysokość nagrody wyniosła 3 475,50 zł brutto. Najwyższa przyznana nagroda wyniosła 19 tys. zł brutto. Otrzymały ją “dwie osoby bezpośrednio podległe Prezesowi NIK w równej wysokości”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.