Napięcie między Niemcami a Rosją

0

Niemieccy komentatorzy nie spodziewają się dalszej eskalacji między Berlinem a Moskwą w związku z zabójstwem Czeczena w berlińskim Tiergarten. “Sprawa (…) nie jest na tyle znacząca, aby zniweczyć szanse na postęp w sprawie Ukrainy” – twierdzi “Die Welt”.

Po wydaleniu przez Niemcy dwóch rosyjskich dyplomatów w związku z sierpniowym zabójstwem Czeczena z gruzińskim paszportem w berlińskim parku Tiergarten, niemiecka prasa analizuje możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń między Berlinem a Moskwą. Komentatorzy nie spodziewają się eskalacji konfliktu, mimo uzasadnionych podejrzeń, że za morderstwem stały instancje rosyjskiego państwa.

“Sueddeutsche Zeitung” zauważa, że rząd w Berlinie zadziałał zaskakująco szybko. “Morderstwo obywatela Gruzji w berlińskim parku Tiergarten nawet nie zostało wyjaśnione. Federalna Prokuratura Generalna ledwie przejęła śledztwo, a rząd już interweniuje” – pisze dziennik.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.