“Nie zmienimy konstytucji tylko ze względu na to, że jest jakiś potencjalny bandyta”

0

– Czy to będzie zmiana konstytucji, czy to będzie ewentualne odwołanie prezesa NIK większością kwalifikowaną, to będzie to większość analogiczna do tej, która jest potrzebna do zmiany konstytucji – w taki sposób rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk mówił w “Kawie na ławę” o alternatywnych rozwiązaniach w sprawie odwołania Mariana Banasia, jeśli sam nie poda się do dymisji.

Europoseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz zapewniał, że “żadnych zmian w konstytucji nie będzie”. – Nie zmienimy konstytucji, którą sami Polsce daliśmy, tylko dlatego, że jest jakiś potencjalny bandyta – dodał przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało w piątek do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa NIK Mariana Banasia. W komunikacie napisano, że kontrola jego oświadczeń majątkowych “wykazała nieprawidłowości”. Banaś zareagował oświadczeniem, w którym zadeklarował gotowość do składania wyjaśnień, ale “kategorycznie” zaprzeczył zarzutom. Jak dotąd nie podał się do dymisji, choć takie oczekiwanie wysunęły pod jego adresem władze PiS. 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.