Wielki powrót Arkadiusza Milika w Lidze Mistrzów

0

W Neapolu wtorek to był wieczór Arkadiusza Milika. Polak powrócił po ponadmiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i od razu ustrzelił hat-tricka. Napoli z kolei wygrało 4:0 mecz 6. kolejki fazy grupowej z Genkiem i awansowało do 1/8 finału rozgrywek.

Nie minęło nawet 180 sekund rywalizacji na Stadio San Paolo, a Maarten Vandevoordt, we wtorek liczący sobie 17 lat, 9 miesięcy i dziesięć dni najmłodszy bramkarz w historii Ligi Mistrzów, już wiedział, że jego debiut nie będzie wymarzony. Młody Belg próbował popisać się czymś niekonwencjonalnym i pod bramką z rutyną przełożyć sobie Milika. Efekt był kompletnie inny od zamierzonego. Polak trafił do pustej bramki i dopiero zaczynał show. Kontynuował go 23 minuty później. Wtedy to otrzymał centrę od Giovanniego Di Lorenzo z prawego skrzydła, uprzedził rywala i zamknął akcję strzałem z powietrza. Znów bez pudła. Równie proste zadanie jak przy pierwszym golu Milik miał w momencie kompletowania hat-tricka. Wtedy to podszedł do rzutu karnego po faulu Vandevoordta na Jose Callejonie. Po raz kolejny nie pomylił się i trafił po raz trzeci tego wieczora, a ósmy w całym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Po trzykrotnym skapitulowaniu przed przerwą Genk nie miało już pomysłu i nadziei na grę jak równy z równym w drugiej połowie, głównie wyczekując ostatniego gwizdka. Gospodarze z kolei trafili jeszcze raz. Do rzutu karnego tym razem podszedł Dries Mertens i wynik ustalił piękną podcinką. Choć klub spod Wezuwiusza zmaga się w tym sezonie z konfliktem na linii piłkarze – prezes Aurelio De Laurentiis, to na występy klubu w Europie to nie wpływa. Piłkarze Ancelottiego zajęli drugie miejsce w grupie E i są w najlepszej szesnastce Starego Kontynentu. Oby Milik wiosną był tak skuteczny jak we wtorek.

W Lidze Mistrzów we wtorek zakończyła się rywalizacja w czterech grupach. Z rozgrywkami pożegnała się rewelacja poprzedniego sezonu Ajax. Holenderska drużyna wiosną rywalizować będzie w Lidze Europy. Podobny los spotkał Inter Mediolan, który przegrał 2:1 z Barceloną. Do dalszych gier awansowała Borussia Dortmund.

Do końca niepewna była sytuacja w grupie G. W końcówce meczu z RB Lipsk remis uratował Olympique Lyon. I to właśnie te drużyny zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie.

Do części pucharowej Ligi Mistrzów w ostatniej serii awans zapewniły sobie: Liverpool, Napoli, Borussia, Valencia, Chelsea, RB Lipsk i Olympique Lyon.