Oddalony wniosek niewolnic seksualnych

0

Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej nie przyjął do rozpoznania w piątek wniosku grupy kobiet zmuszonych do pracy w japońskich wojskowych domach publicznych w czasie II wojny światowej. Tak zwane “comfort women” domagały się uznania za niekonstytucyjną umowy podpisanej w 2015 roku przez Seul i Tokio. Kobiety twierdzą, że porozumienie nie było z nimi konsultowane i nie może być uważane za zamykające sprawę. 

“Comfort women” (“pocieszycielki”) to eufemistyczne określenie stosowane wobec tysięcy dziewcząt i kobiet, w większości Koreanek, które zostały zmuszone do pracy w japońskich domach publicznych dla żołnierzy przed II wojną światową i w czasie wojny, kiedy Japonia okupowała Koreę.

Nie wiadomo dokładnie, ile Koreanek było zmuszonych do seksualnego “pocieszania” japońskich żołnierzy. Południowokoreańskie władze mówią o co najmniej 200 tysiącach ofiar. Wiele spośród nich nigdy nie zdecydowało się na ujawnienie swoich historii. 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.