Odpowiedź prawicy na Gretę Thunberg

1

Zachwyt i niemalże okrzyki radości. Prawicowe portale poinformowały o pojawieniu się Izabelli Nilsson Jarvandi. Nastolatki, którą nazwano “anty-Gretą Thunberg” lub “prawicową Gretą”. Młoda aktywistka swoją energię poświęca jednak nie na walkę ze zmianami klimatycznymi. Walczy ze zmianami kulturowymi.

Obydwie mają 16 lat, urodziły się w Szwecji i są bardzo zaangażowane w to, co robią. I to właściwie tyle, jeśli o chodzi podobieństwa. Greta Thunberg i Izabella Nilsson Jarvandi żarliwie bronią swoich ideałów, ale media bardzo szybko ustawiły je po przeciwnej stronie barykady.

Jednej kibicują środowiska lewicowe, drugiej prawicowe. Bliższa sercom przedstawicieli prawicy jest więc właśnie anty-Greta. To, co jednak istotne, to to, że Nilsson Jarvandi nie zajmuje się kwestiami ekologii i zmian klimatycznych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. i bardzo dobrze, pokazuje to , ze w tej krytykowanej Szwecji jest miejsce i na jedna i na druga i nie obrzucaja sie nawzajem (odpukac!) blotem
    a teraz radze porownac z polska 18-letnia “gwiazda” prawicy czyli Marysia Sokolowska z Gorzowa Wlkp (przypomne, to ta koza, co powiedziala Tuskowi: dlaczego pan udaje patriote )

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.