Opozycja składa projekt uchwały ws. Olgi Tokarczuk

1

– Sejm, jako przedstawiciel wszystkich Polaków, powinien podziękować Oldze Tokarczuk – stwierdził Tomasz Zimoch z Koalicji Obywatelskiej. Były komentator sportowy ujawnił, że posłowie KO złożyli projekt do Kancelarii Sejmu, w którym proponują “wyrażenie uznania dla laureatki literackiej nagrody”.

W dokumencie – cytowanym przez PAP – posłowie podkreślili, że Nagroda Nobla przypieczętowała wielkość Olgi Tokarczuk. Zaznaczono, że pisarka ma “odwagę do rozpoznania swojego talentu i powinności czynienia dzięki niemu świata lepszym”.

Posłowie KO stwierdzają, że “w swoich kilkunastu książkach (Tokarczuk – przyp. red.) opisuje zapomniane lub nieistniejące na realnych mapach miejsca, a mimo to opowiada o nas z bliska, bez kompromisu, a jednocześnie z ogromną czułością”. Ponadto politycy opozycji dodają, że “Tokarczuk łączy ogromną wiedzę z elokwencją językową, dobry smak z filozoficzną i psychologiczną sztuką opowiadania”.

WIĘCEJ

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Joanna Korwin on

    To jak NOBLISTKA została potraktowana przez rząd swojego kraju i do tego, co gorsza, przez ministra kultury – to prawdziwa hańba. Najwyższy czas sby upomnieć się o jej należny hołd.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.