PiS na wojnie z szefem NIK

0

Sporą część czwartkowej rozmowy, jaką przeprowadził Jarosław Kaczyński i Mariusz Kamiński z Marianem Banasiem, poświęcono synowi prezesa NIK – Jakubowi Banasiowi – czytamy w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”. Podczas rozmowy Kaczyński domagał się dymisji Banasia. Ten jednak nie zamierza rezygnować z funkcji, na którą został wybrany głosami posłów PiS.

W piątek CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Banaś w oświadczeniu odrzucił stawiane mu zarzuty.

Afera wokół nowego szefa NIK wybuchła po wrześniowym materiale “Superwizjera” TVN, w którym ujawniono m.in., że Banaś miał zaniżyć w oświadczeniach majątkowym dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, w której znajdował się hotel “na godziny”.

Raport CBA z kontroli oświadczeń majątkowych szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ma klauzulę „zastrzeżony”; jak wynika z ustaleń Onetu, decyzję o utajnieniu miał podjąć osobiści szef CBA Ernest Bejda.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.