Polska znów na cenzurowanym w Brukseli

0
– Sytuacja w Polsce pogorszyła się z racji postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o nowych zmianach w sądownictwie – powiedział Belg Reynders, następca Timmermansa w kwestii art. 7.
 
Unijni ministrowie w Radzie UE przeprowadzili we wtorek wysłuchanie Węgier i zapoznali się z dość krótką informacją o stanie praworządności w Polsce w ramach postępowań z art. 7 Traktatu o UE, którymi objęte są oba kraje. – Powiedziałem, że w sprawie Polski obserwowaliśmy pogorszenie w ostatnich tygodniach i miesiącach, przede wszystkim w wymiarze sprawiedliwości. Chodzi o postępowania dyscyplinarne wobec sędziów.
 
Przykładowo, możliwość działań dyscyplinarnych za zwracanie się sędziów do Trybunału Sprawiedliwości UE to duży problem – relacjonował Belg Didier Reynders, komisarz UE ds. sprawiedliwości, który w nowej Komisji Europejskiej ma pilotować kwestie art. 7, czym wcześniej zajmował się Frans Timmermans.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.