“Pomysły rządu na stłamszenie sędziów są przerażające”

0

To budzi przerażenie. To są już naprawdę szykany polityczne. Rządzącym wydaje się, że penalizując kolejne przejawy naszych zachowań, osłabią nasz sprzeciw przeciwko łamaniu praworządności – powiedziała w “Faktach po Faktach” w TVN24 Beata Morawiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów “Themis”.

Komentowała złożony w Sejmie przez klub PiS projekt zmian w ustawach dotyczących sądownictwa. – Prawdopodobnie liczy się na to, że usunie się z zawodu tego czy innego sędziego i to sędziów przestraszy – ocenił adwokat Łukasz Chojniak.

Posłowie PiS złożyli w czwartek projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw, który wprowadza między innymi możliwość złożenia sędziego z urzędu – poinformowali w czwartek na konferencji w Sejmie Jan Kanthak, Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba.

“Liczy się na to, że usunie się z zawodu tego czy innego sędziego i to sędziów przestraszy” Do tego projektu odnieśli się goście “Faktów po Faktach” w TVN24 – prezes Stowarzyszenia Sędziów “Themis” Beata Morawiec i adwokat Łukasz Chojniak. – Ja odbieram te propozycje legislacyjne – które pewnie w przeciągu kilku dni staną się obowiązującym prawem, znając ten ekspres, jeżeli chodzi o Sejm – jako jednoznaczną świadomość po stronie władzy wykonawczej co do tego, że mamy bardzo poważny problem – ocenił Chojniak.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.