Protest wiernych przed kurią w Gdańsku

0

Bez okrzyków, z jednym hasłem, w ciszy i modlitwie. Tak wyglądał niedzielny protest przed gdańską kurią. – Gromadzimy się, żeby wesprzeć wszystkie osoby, które zostały skrzywdzone przez zło, które miało miejsce w naszej diecezji – mówiła Justyna Zorn, organizatorka zgromadzenia. To drugi i prawdopodobnie nie ostatni protest w sprawie pedofilii i innych nadużyć w Kościele.

W niedzielę około godziny 12.30 przed Kurią Metropolitalną w Gdańsku zebrało się kilkadziesiąt osób. Justyna Zorn, organizatorka zgromadzenia zaznaczyła na samym początku, że jest to pokojowy protest katolików, których martwi sytuacja Kościoła. – Jest ono przejawem troski o Kościół, a nie agresji – mówiła.

“Sytuacja, w której przedstawiciele gdańskiego kościoła dysponując konkretnymi zgłoszeniami dotyczącymi aktów pedofilii i niewłaściwych zachowań w kościele, milczą i nie podejmują czytelnych i zdecydowanych działań mających na celu wyjaśnienie sytuacji i zadośćuczynienie ofiarom w każdej możliwej formie – jest dla nas niedopuszczalna i sprzeczna z duchem chrześcijańskiej miłości i odpowiedzialności” – napisali organizatorzy na jednym z portali społecznościowych zapowiadając protest. 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.