Rydzyk na cenzurowanym w Kanadzie. Kościół analizuje jego wypowiedzi

1

Kanadyjscy duchowni sprawdzają, czy i ewentualnie ile mowy nienawiści było w wypowiedziach ojca Rydzyka w ostatnich latach. Sprawa jest poważna, wylądowała już na biurku tamtejszego kardynała i może zakończyć wyjazdy toruńskiego zakonnika do Kanady, gdzie zbierał niemałe datki na swoje inicjatywy.

  • Kościół mocniej zainteresował się Rydzykiem po rozmowie arcybiskupa z przedstawicielem organizacji B’nai Brith
  • Wizerunkowi kapłana w Kanadzie najbardziej mogą zaszkodzić jego polityczne wypowiedzi oraz ataki na środowiska LGBTQ
  • Kanadyjski kardynał Thomas Collins będzie konsultował się w tej kwestii z polskimi księżmi

WIĘCEJ

W “Gazecie” o. Rydzyku

Wywiad “Gazety” z Thomasem Łukaszukiem “Ksiądz Rydzyk a kanadyjskie prawo”

Poleć:

O Autorze:

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. tarabiasz@vp.pl on

    Może w Kanadzie jest już system totalitarny. W Polsce walczymy aby taki system nie zwyciężył. Ojciec Tadeusz Rydzyk jest na pierwszej linii tego frontu. Dlatego takie wściekłe lewackie ataki na niego. Na bardzo bardzo uczciwego człowieka tyle kłamstw i obłudy. Przeżyliśmy komunizm i wiemy co to jest system totalitarny. A takie pomysły jak LGBT, promocja homoseksualizmu, ideologia gender czy weganizm pachnie totalitaryzmem na kilkanaście kilometrów. Mam ciągle nadzieję że większość Polaków nie nabierze się na te stare komunistyczne pomysły. Mieliśmy przez dziesięciolecia cenzurę w prasie w radiu i TV, więc też teraz nie powinni się Polacy nabierać na nową nazwę cenzury jaką jest “poprawność polityczna”
    Pozdrawiam serdecznie
    Tadeusz

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.