Rynek nieruchomości: mieszkania od dewelopera

0

Obecnie w Toronto oraz okolicach widać wszędzie dużo nowo rozpoczętych budów: oczywiście w większości wypadków są to wysokościowce, z wieloma apartamentami. Wielu agentów zajmuje się tylko takimi sprzedażami, w większości wypadków mając kupujących z zagranicy, kupujących dla inwestycji.

W większości kupujący decydując się na takie nieruchomości skupiają się na fakcie, że mogą wybrać takie mieszkanie, które odpowiada ich wszystkim wymogom, specyfikacjom, ma właściwy rozkład oraz usytuowanie w budynku. Ponadto będzie to zawsze mieszkanie zupełnie nowe, niezamieszkane dotąd przez nikogo, co dla niektórych nabywców ma duże znaczenie. Przy takim zakupie, w momencie kiedy ceny zaczynają rosnąć, dla kupujących jest to dodatkowy bonus: przecież ustalone wcześniej ceny na kontrakcie nie ulegną zmianie! W większości wypadków zasiedlenie budynku odbywa się po dopiero kilku latach, podczas których ceny zawsze ulegają zmianom. Oczywiście zmianom w górę, a nie w dół.

Przy kupnie tego rodzaju nieruchomości często korzystamy z pomocy agenta: trzeba tu nadmienić, że często agenci dostają od deweloperów bezpośrednio odpowiednie ceny dla swoich klientów, a więc warto jest rozejrzeć się za zakupem właśnie za pośrednictwem agentów.

Zakup bezpośrednio od dewelopera dostał bardzo negatywne opinie w roku 2018, albowiem w tym roku wiele z nowo zapowiedzianych projektów zostało anulowanych. Od stycznia do połowy grudnia roku 2018 anulowano budowę ponad 4 200 nowych apartamentów. Wiele osób twierdzi, że te zaniechania spowodowane były właśnie tak bardzo szybko rosnącymi cenami -deweloperzy powoływali się na wiele różnych argumentów, nie chcąc tracić więcej na ustalonych wcześniej cenach.

W roku obecnym tego problemu już nie było, albowiem przed wystawieniem takich budynków do sprzedaży zagwarantowano wcześniej akceptację miasta na budowę, a więc trudniej było wycofać się z danego projektu.

Od przyszłego natomiast roku firma zajmująca się administracją wszystkich gwarancji na nowo budowane domy oraz apartamentowce, Tarion, zaanonsowała, że nowe prawo będzie wymagało od dewelopera podania wszystkim swoim klientom odpowiednich informacji dotyczących ryzyka oraz innych problemów wiążacych się z zakupem nowo budowanych projektów.

Takie informacje mają być ujęte w specjalnym paragrafie, który będzie stanowił nieodłączną część zawieranego kontraktu na nowo budowane mieszkania oraz domy. W warunkach tych będą zawarte wszelkie kwestie związane z ryzykiem, na wypadek gdyby dany projekt nie został ukończony, warunki wcześniejszego zerwania umowy, a także podanie aktualnego stanu, w jakim znajduje się obecnie budowa (włącznie z datami rozpoczęcia oraz ukończenia budowy), oczywiście również z podaniem daty kiedy spodziewany jest termin ukończenia oraz zasiedlenia.

W związku z tymi nowymi warunkami, kupujący będą mieli dużo większą kontrolę nad kontraktem, włącznie z możliwością włączenia do swojej umowy kwestii, o które możemy się niepokoić.

Oczywiście w takich wypadkach bardzo ważną sprawą jest zorientowanie się jaka jest reputacja każdego dewelopera: niektórzy mają już duże doświadczenie, a inni mniejsze, czasem dopiero po raz pierwszy próbują rozpocząć nowy projekt.

Dla nas agentów, jest to sprawa również bardzo istotna. Mamy rozeznanie co do większości deweloperów, a także możemy dokonać szerszego rozeznania, oczywiście w celu ochrony naszego klienta. 

Oczywiście obecne ceny są ustawione w taki sposób, że są wyższe od cen nieruchomości na rynku wtórnym: przeważnie z uwagi na fakt, że te nowe będą oddane do użytku w terminie późniejszym, a do tego czasu ceny powinny pójść w górę, według deweloperów ceny te są niższe niż te w momencie zasiedlenia.

W dalszym ciągu wielu ekspertów uważa, że ceny obecne są niskie w stosunku do tego co będzie za 10 czy 15 lat.

Wielu kupujących to nie tylko inwestorzy, ale tacy, którzy uważają, że kupno condominium to rodzaj stylu życia. Obecnie buduje się w taki sposób, aby wiele potrzebnych codziennie placówke, takich jak sklepy, restauracje, było w zasięgu ręki, a więc razem z budynkiem powstaje cała infrastruktura.

Zachęcam więc do korzystania z naszych usług w tym zakresie.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każa transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4 usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”, a korzystając z naszej strony internetowej „house4us.ca” macie Państwo bardzo ułatwiony dostęp nie tylko do naszej oferty, lecz również do całego systemu poszukiwań nieruchomości do sprzedaży, z mapą, cenami, wszystkimi niezbędnymi inormacjami: prosimy z nich korzystać, jest to usługa zupełnie bezpłatna!

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.