Władza PiS represjonuje niezawisłych sędziów

1

Podważanie statusu sędziów i prawomocności prowadzi do chaosu prawnego w Polsce – pisze Rada Ministrów, oceniając w ten sposób ostatnie protesty po zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna. – To, co obserwujemy od kilkunastu miesięcy, to próby nielegalnych nacisków na polskich sędziów, by przestali orzekać zgodnie z polskim prawem i sumieniem, a orzeczenia wydawali takie, jakich oczekuje ta władza – komentuje Borys Budka, były minister sprawiedliwości, szef klubu PO.

Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie postępowaniem tych sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując w ten sposób wydanym 19 listopada br. wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – czytamy w oświadczeniu.

Kierowanie przez jednych sędziów pod adresem drugich apeli o wstrzymanie się od orzekania jest działaniem bezprecedensowym, które godzi w niezawisłość sędziowską i podważa zaufanie do wymiaru sprawiedliwości – podkreśliła RM.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. „Pisowskie Kryształy”
    Ileż to było wzruszeń w sejmowych ławach rządowych, kiedy sejm (nie jednomyślnie) zatwierdził mało znanego Mariana Banasia na stanowisko prezesa NIK. Ileż było pisowskich gratulacji i uściskόw rąk bowiem w tym środowisku miał opinię „kryształową”. Jak wyglądała i jak wygląda rzeczywistość tego „kryształowego” pana i szeregu innych „kryształowych” postaci partii PiS, dowiadujemy sie z kolejnych,pojawiających się wiadomości. „Becia” czyli była premier rządu PiS, także „kryształowa” postać, powiadomiła suwerena, że wystarczy nie kraść i pieniądze znajdą się na realizacje obietnic. Jak nazwać wykorzystywanie wojskowych samolotόw transportowych do co weekendowych przelotόw via Krakόw do domowych pieleszy w Brzeszczach i z powrotem do Warszawy. Czy to nie była korzystanie z czegoś, co się nie należało. Apetyt rządzących na kasę rόsł w miarę upływu czasu rządzenia. „Im to się należało” – jak wyjaśniła „Becia”.
    Pomijając (chwilowo) lotnego, byłego marszałka sejmu, bezinteresownego marszałka senatu i innych kryształowych pisowskich notabli, nie można pominąć nadprezesa, małego, tłustego, tchόrzliwego osobnika, zawsze otoczonego grupą ochroniarzy, w sytuacjach partyjnie trudnych chowającego się pod szpitalną kołderką.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.