Kolejna strata Celine Dion

0

W 2016 roku kanadyjska gwiazda Celine Dion straciła męża i swego wieloletniego impresario, który ukształtował od początku jej karierę, a 17 stycznia odeszła jej matka Thérese Tanguay Dion. Miała 92 lata.

Thérese Tanguay Dion wychowała 14 dzieci, a Celine była najmłodsza. Przez całą ciążę miała depresję, chciała zacząć pracować i nareszcie zająć się sobą.

Nie miała wyształcenia – musiała przerwać naukę w wieku 13 lat. Zawsze marzyła o karierze muzycznej, więc kiedy nie udało się jej zrealizować tego marzenia, poświęcila się dzieciom. rRodzina śpiewała na weselach, rodzinnym barze i salkach parafialnych, ale to dopiero Celine odniosła sukces. Dlatego rodzina Dion śpiewała na weselach, w lokalnym barze i salkach parafialnych. Celine jednak jako jedyna odniosła sukces.

Matka dostrzegła jej wielki talent i poświęciła jej dużo czasu i energii aż do 18. urodzin córki. Jeździła z nią na przesłuchania, koncerty i czekała za kulisami. Utwór “It Was Only a Dream”, który znalazł się na kasecie wysłanej do René Angélila, późniejszego impresario i męża Celine, to jej własna kompozycja.

Thérèse nie do końca akceptowała związek córki z Angélieml z powodu dużej różnicy wieku i dwóch rozwodów Angélila.

Później Thérèse Dion poświęciła się opiece nad mężem. Jej drugą pasją było gotowanie – prowadziła program kulinarny “Maman Dion”. Potem zajęła się działalnością charytatywną na rzecz dzieci.

Zmarla po długie chorobie w wieku 92 lat.

Premier Justin Trueadu złożył artystce kondolencje, a ona zadedykowała matce koncert w czasie aktualnej trasy koncertowej.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.