28. finał WOŚP. W całej Polsce rozbłysło “światełko do nieba”.

0

28. finał WOŚP dobiega końca. Niemal we wszystkich polskich miastach równo o godz. 20.00 wypuszczono światełko do nieba. W Gdańsku poleciały symboliczne serduszka ku czci Pawła Adamowicza. – Dziękuję Wam za tę ciszę i solidarność, która wtedy oblekła nasze miasto – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Do północy zebrano rekordową kwotę – ponad 115 mln zł!

Hasło tegorocznego Finału brzmi: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W tym roku WOŚP chce zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to placówki z oddziałami, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce mamy blisko 50 takich szpitali. Zasięgiem obejmują one cały kraj. W tego typu szpitalach szczególnie ważny jest sprzęt, który spełnia najwyższe standardy wyposażenia, ale również, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.