4 pomysły na Twoje luksusowe wakacje

0

Wypady nad jezioro czy polskie morze już Ci się znudziły? Zatem nadszedł czas na dalsze eskapady. Możesz oczywiście postawić na wycieczkę do Włoch czy Hiszpanii, ale ciekawszym rozwiązaniem może okazać się o wiele dalszy cel… Sprawdź 4 propozycje nietuzinkowych i luksusowych wakacji, które dostarczą Ci niezapomnianych wspomnień na lata.

Poznaj przepiękne plaże Seszeli

Seszele przyciągają przede wszystkim pięknymi plażami. Zachwycają one przede wszystkim krystalicznie czystą wodą oraz jasnym piaskiem. Często określane są one mianem rajskich. Jednak Seszele to nie tylko malownicze plaże. To wyspiarskie państwo to także możliwość zapoznania się z endemicznymi gatunkami fauny i flory – wiele z nich znajduje się na terenie Parku Narodowego Praslin. Z wizyty na Seszelach będą zadowolone również osoby, które uwielbiają nurkować. Tutejsze rafy koralowe są domem dla niemalże 900 gatunków ryb. Można je podziwiać na podwodnym „safari”. Jeżeli chcesz zobaczyć także inne malownicze plaże, możesz postawić na te położone na Malediwach, Mauritiusie czy Reunion. Więcej informacji na ich temat znajdziesz w artykule Najpiękniejsze plaże świata dla miłośników luksusowych wakacji w egzotycznych krajach.

Wyrusz do niesamowitej Japonii

Japonia to kraj, który od wieków rozbudza wyobraźnię mieszkańców Zachodu. Wielu Europejczyków marzy o tym, aby właśnie tam spędzić swój urlop. Czym kusi Kraj Kwitnącej Wiśni? Z jednej strony jest bardzo konserwatywny i kultywowana jest w nim tradycja. Z drugiej, to właśnie tam powstają najnowsze technologie, które wpływają na rozwój wielu dziedzin naszego życia. Niemalże na każdym kroku widać tutaj połączenie historii i nowoczesności. Jeżeli chcesz tam się udać, postaw na luksusowe wakacje z memories.pl. To na tej stronie znajdziesz szczegóły dotyczące pobytu w tym wyjątkowym kraju i zamówisz wyjazd, który na długo zapadnie w Twojej pamięci.

Odkryj Wietnam – kraj wielu możliwości

Równie interesującym krajem jest Wietnam, który staje się coraz popularniejszą destynacją. W kraju tym na turystów czekają piękne plaże, a także zróżnicowane tereny górskie. Praktycznie każde większe miasto przyciąga mnogością zabytków. Na szczególną uwagę zasługują szczególnie świątynie, jak np. Świątynia Niebiańskiego Strażnika w Hanoi czy Po Nagar w Nha Trang. Wizyta w Wietnamie będzie też niezapomnianym przeżyciem dla miłośników nowych smaków. Tamtejsza kuchnia uznawana jest bowiem, za jedną z najciekawszych na świecie.

Już dziś czeka na Ciebie dzika Afryka – wakacje w Tanzanii i Kenii

Serce Afryki to nieprzebrane tysiące kilometrów dzikiej natury. Jedną z ciekawszych opcji zapoznania się z nią jest wzięcie udziału w bezkrwawym safari, w którym „poluje” się na zwierzęta przy pomocy aparatu fotograficznego. Zdjęcia wykonane w czasie takiej wyprawy będą bezcenną pamiątką na lata. W czasie pobytu w takich krajach jak Kenia, warto zapoznać się też ze śladami wielkich kultur afrykańskich i sprawdzić, jak dzisiaj żyją tam rdzenni mieszkańcy. A podczas wycieczki objazdowej można również zawitać na malowniczych plażach należącego do Tanzanii Zanzibaru.

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.