Bank Światowy: Polska gospodarka będzie spowalniać

0

Bank Światowy prognozuje, że w 2020 roku spowolni wzrost polskiej gospodarki i wyniesie 3,6 proc. Prognozy na przyszłe lata są jeszcze gorsze. “Jeżeli globalny wzrost gospodarczy ustabilizuje się, przewidywane spowolnienie polskiej gospodarki będzie stopniowe i łagodne” – uspokaja Anna Kosior z Departamentu Analiz Ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego.

W Narodowym Banku Polskim przedstawiono styczniowy raport Banku Światowego “Global Economic Prospects”. Wynika z niego, że globalne tempo wzrostu PKB w 2019 r. spadło do 2,4 proc. wobec 3 proc. rok wcześniej. W Polsce wyniosło 4,3 proc., a w tym roku spadnie do 3,6 proc.

Przedstawicielka NBP zaznaczyła, że stabilizacja globalnego wzrostu gospodarczego na poziomie z zeszłego roku nie byłaby dla Polski złym wynikiem. Jak zauważyła, polska gospodarka jest relatywnie dobrze zbalansowana w porównaniu z innymi gospodarkami rynków rozwijających się. Największe zagrożenia dla niej wynikają z czynników zewnętrznych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.