Bruksela po stronie Komisji Weneckiej. Oczekuje wdrożenia zaleceń.

0

Komisja Europejska chce, by polski rząd “prawidłowo wdrożył” zalecenia Komisji Weneckiej (KW) ws. nowelizacji ustaw sądowych. Jak podał w przesłanym oświadczeniu rzecznik KE Christian Wigand, Komisja dokładnie przeanalizuje opinię KW i uwzględni ją w swojej ocenie.

– Komisja Europejska przyjmuje do wiadomości opinię Komisji Weneckiej w sprawie nowego projektu ustaw o sądownictwie, opublikowaną wczoraj. Ważne jest prawidłowe wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej. Komisja Europejska dokładnie przeanalizuje opinię, która zostanie uwzględniona w jej ocenie – wskazał Wigand.

Rzecznik dodał, że w piśmie z 19 grudnia 2019 r. wiceprzewodnicząca KE Viera Jourova “zdecydowanie zachęciła polskie władze do skonsultowania się z Komisją Wenecką Rady Europy w sprawie projektu przepisów”. – Podkreśliła również, że wszelkie zmiany legislacyjne muszą być zgodne z wymogami leżącymi u podstaw porządku prawnego UE i nie powinny prowadzić do dalszego pogorszenia się stanu praworządności w Polsce – wskazał.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.