Duda i Grodzki rozmawiali o sprawie sądów

0

Choć jeszcze około południa media donosiły, że Andrzej Duda nie będzie rozmawiał o tzw. ustawie kagańcowej z Tomaszem Grodzkim, to jednak wieczorem okazało się, że prezydent z marszałkiem Senatu omawiali tę kwestię. Jak zaznaczył prezydencki minister Paweł Mucha, rozmowa miała jedynie ogólny charakter.

Tak, jak zapowiadał pan prezydent, jest zawsze gotów wysłuchać argumentów. Takie spotkania są normą, jeśli chodzi o demokratyczne kraje – skomentował środowe spotkanie . prezydenta z marszałkiem Senatu Paweł Mucha. Tomasz Grodzki poprosił o spotkanie, by porozmawiać z głową państwa między innymi o forsowanej przez rząd PiS ustawie o sądach powszechnych.

Jeszcze w ciągu dnia radio RMF FM donosiło, że rozmowa będzie miała kilka tematów, ale nie będzie pośród nich tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości. Jednak, jak wyznał zastępca szefa KPRP, prezydent i marszałek Senatu poruszyli także tę kwestię. – Rozmowa dotyczyła potrzeby reformy sprawiedliwości. Pan prezydent nie jest w sensie legislacyjnym zaangażowany w powstanie tej ustawy – mówił Mucha do dziennikarzy zebranych przed Pałacem Prezydenckim.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.