Dwie irańskie rakiety uderzyły w ukraińskiego boeinga

0

Nie jedna, a dwie rakiety irańskiej ochrony przeciwlotniczej trafiły w poszycie ukraińskiego boeinga 737-800. Maszyna chwilę później runęła na ziemię i rozbiła się pod Teheranem. Dramatyczne nagranie, na którym widać samolot oraz oba pociski, zamieścił i zweryfikował “The New York Times”.

Dziennikarze “The New York Times” opublikowali film, na którym dokładnie widać moment wystrzelenia dwóch (a nie jednej, jak podawały niektóre źródła) rakiet irańskiej ochrony przeciwlotniczej, które skierowano w ukraiński samolot pasażerski pod Teheranem.

Amerykanie zaznaczyli na nagraniu, gdzie znajduje się samolot oraz wybuchy po tym, jak rakiety docierają do celu. “Nowe wideo wypełnia lukę na temat tego, dlaczego transponder samolotu przestał działać na kilka sekund przed uderzeniem drugiego pocisku. (…) Pierwsze uderzenie wyłączyło transponder przed drugim uderzeniem, również widocznym na wideo, około 23 sekund później. Żadne trafienie nie strąciło samolotu” – czytamy w tekście “NYT”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.