Gdańsk wspomina Pawła Adamowicza. “Nie możemy się dać zastraszyć terrorowi”.

0

– Zło nigdy nie wygrywa. Nie możemy się dać zastraszyć terrorowi, zło jest zawsze w mniejszości. Na końcu zawsze dobro zwycięża – mówiła Magdalena Adamowicz. W poniedziałek minął rok od śmiertelnego ataku na prezydenta Gdańska. Zmarły prezydent został uhonorowany pamiątkową tablicą przy Targu Węglowym.

“Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!”. To ostatnie słowa wypowiedziane przez Pawła Adamowicza na kilkanaście sekund przed tragiczną śmiercią. Jego słowa przypomniała w poniedziałek jego małżonka.

– To była wyjątkowo okrutna śmierć – prezydenta Gdańska, mojego męża i ojca moich córek. Ta tablica przy Targu Węglowym ukazuje moment, w którym zatriumfowało zło. Zapadła cisza, zapadło przerażenie. Moment, w którym jeden nóż miał zabić tamten radosny dzień świętowania. Moment, w którym wszyscy przestraszyliśmy się zła – wspominała Magdalena Adamowicz.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.