Gigantyczny atak zimy i stan wyjątkowy – obejrzyj nagrania wideo

0

Stan wyjątkowy wprowadzono w Nowej Fundlandii i Labradorze po zamieciach i burzach śnieżnych w niektórych częściach wschodniej prowincji.

Intensywne opady śniegu, które zakopały miasto St. John’s w śniegu, powodując ich paraliż miasta.

Przy ponad 70 centymetrach śniegu i silnych wiatrach, nagromadzone zaspy powodują zdradzieckie warunki drogowe.

W wielu domach doszło do przerw w dostawie prądu.

W stolicy prowincji – mieście St. John’s, a także w kilku pobliskich miejscowościach, ogłoszono stan wyjątkowy, nakazując zamknięcie firm i usunięcie pojazdów z dróg. Cały ruch lotniczy również został wstrzymany.

W szczycie burzy śnieżnej nawet pługi śnieżne były ściągane z dróg z powodu prawie zerowej widoczności.

Urzędnicy miejscy radzili mieszkańcom St. John’s, aby przygotowali zestawy z wystarczającą ilością zapasów na co najmniej 72 godziny.

Władze wzywają mieszkańców do stałego kontaktu ze starszymi sąsiadami i do utrzymywania kontaktu z osobami podróżującymi.

Wykopanie się z zasp może potrwać kilka dni, a premier Justin Trudeau napisał na Twitterze, że rząd federalny jest gotowy pomóc Nowej Fundlandii i Labradorowi w razie potrzeby.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.