Holandia zmienia nazwę, ale w Polsce pozostaje Holandią

0

Rząd w Hadze ustanowił nową nazwę swojego kraju. Od 1 stycznia 2020 r. Holandia przestała oficjalnie istnieć, a nowa nazwa kraju to Niderlandy. Co z pisownią w języku polskim? Zgodnie z zaleceniami Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, polska skróconej nazwa państwa, czyli “Holandia” pozostaje bez zmian.

Władze Niderlandów tłumaczą, że kraj potrzebuje bardziej ujednoliconej nazwy, takiej która będzie lepiej przyczyniać się do rozwoju krajowego eksportu, turystyki, a także odpowiedniej dla kraju “kultury, norm i wartości”.

Nowa nazwa ma przede wszystkim zmienić postrzeganie kraju i przestać kojarzyć się z prostytucją i narkotykami. Turyści odwiedzający bowiem niderlandzkie państwo kojarzą kraj nie tylko jako raj dla rowerzystów, ale też jako mekkę dla wszystkich spragnionych używek. Dotychczasowa nazwa “Holandia” była też często kojarzona z dzielnicą czerwonych latarni w Amsterdamie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.