Irańczycy wściekli na kłamstwa władz ws. katastrofy samolotu PS752

0

“Prawdziwy wróg jest tu”, “wy jesteście naszym Daesz” – takie okrzyki pojawiły się podczas wielotysięcznych protestów w Teheranie. Po zestrzeleniu samolotu cywilnego nad Teheranem, Irańczycy są wściekli na kłamstwa władz. A komentatorzy mówią o “irańskim Czarnobylu”.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że zabicie generała Strażników Rewolucji Kasema Sulejmaniego może paradoksalnie zbawienne skutki dla irańskiego reżimu. Zamach na generała pozwolił odwrócić uwagę od gospodarczych problemów, represji i ogromnych protestów przeciwko cenom paliwa, w trakcie których zginęło kilkaset osób. Zamiast protestów ulicami teherańskich miast szły marsze na cześć zabitego generała.

Wszystko to zmieniło się w sobotę, kiedy po trzech dniach kłamstw, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (Sepah) przyznał się do zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych i zabicia 176 osób na jego pokładzie – z czego większość stanowili Irańczycy.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.