Londyn wesprze finansowo muzeum w Auschwitz

0

– Taki gest jest kolejnym dowodem na to, że pomimo nieuchronnego brexitu, możemy liczyć na jeszcze bliższą współpracę i wzmocnienie relacji między Londynem, Wielką Brytanią a Polską – mówi w rozmowie z Onetem Arkady Rzegocki, ambasador Polski w Wielkiej Brytanii, komentując decyzję burmistrza Londynu o wsparciu muzeum w Auschwitz kwotą 1,5 mln zł.

“Holokaust był jednym z najczarniejszych rozdziałów w naszej historii” – napisał Sadiq Khan na Twitterze. Londyn dołącza z dumą do innych rządów, wspierających Muzeum w Auschwitz, które odgrywa istotną rolę w nauczaniu o horrorach przeszłości.

Decyzję burmistrza Londynu skomentował dla Onetu ambasador Polski w Wielkiej Brytanii Akrady Rzegocki. – Z ogromnym zadowoleniem przyjąłem decyzję burmistrza Londynu Sadiqa Khana o przekazaniu 300 tys. funtów (1,48 mln zł) na Fundację Auschwitz-Birkenau. W tym ważnym momencie w historii, w przededniu Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w którego to obchodach burmistrz Londynu także weźmie udział, jest niezwykle ważne, aby przetrwała pamięć o ofiarach, ocalonych, ale także o Sprawiedliwych, wśród których tak wielu było Polaków. Do tego jednak potrzebne są oczywiście fundusze – przyznał Rzegocki.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.