Mississauga: nowe projekty mieszkaniowe

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Nasza dzielnica, w której przecież mieszka bardzo liczna Polonia, przeżywa obecnie rozkwit: zwiększa się populacja oraz planowanych jest wiele nowych projektów budowlanych.

Mississauga jest obecnie szóstym co do wielkości miastem w Kanadzie. Rozwój miasta spowodował rozpoczęcie tak dużych przedsięwzieć jak budowa systemu połączeń komunikacyjnych Hurontario LRT, rozbudowę centrum miasta pod nazwą Exchange District, oraz bardzo duży, rewolucyjny wręcz projekt budowy całego wielkiego osiedla nad jeziorem.

Ten długo oczekiwany projekt pod nazwą Lakeview Village Square będzie obejmował powierzchnię ponad 177 akrów. To obszar, który do tej pory należał do miejskich elektrowni. Obecnie przekształcany jest oraz przygotowywany pod nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe oraz rekreacyjne. Lokalizacja tego terenu jest bardzo dobra: pod względem komunikacyjnym, usytuowana bardzo blisko autostrad QEW oraz 427.

W osiedlu tym będzie oczywiście większość lokali mieszkalnych, lecz również wiele obiektów kultury oraz mieszczących różnego rodzaju biura, instytucje, sklepy, a więc miejsca pracy. Zgodnie z założeniami, cały projekt ma kosztować około 6 miliardów dolarów.

W całym projekcie ujęto takie założenia jak budowę śluzy, park, duże centrum kultury, szkołę, wielki deptak z ośrodkiem wokół jeziora, a także port z miejscami dla jacht klubu, oraz park nad wodą.

Przewidziano tam przede wszystkim budowę budynków mieszkalnych niewyższych niż cztery piętra, lecz również kilku wyższych, od pięciu do ośmiu kondygnacji, a także od dziewięciu do piętnastu.

Od pierwszego dnia, miasto chce zapewnić właściwe połączenia autobusowe, zarówno systemem Mi-Way jak i regularnymi liniami. Miasto myśli również o specjalnym serwisie autobusowym typu shuttle service, a także specjalną linią w ksztalcie pętli, gdzie będzie obsługa całodzienna. A więc myślenie wyprzedzające działania ma na celu sprawne włączenie całego wielkiego osiedla do systemu miejskiego, włącznie z dostępem do głównych autostrad. Oczekuje się, że miejsce to będzie idealne pod względem zarówno mieszkania, wypoczynku, jak i pracy.

Z uwagi na ogrom przeprowadzanych prac oczyszczających teren, rozpoczęcie budowy projektu spodziewane jest w roku przyszłym, tj. 2021. Natomiast oddanie do użytku oraz zamieszkanie fazy pierwszej planowane jest na lata 2023 oraz 2024. 

Oczywiście cały projekt, jego wykonawstwo, budowa, planowanie, oczyszczanie terenu, jest przedsięwzięciem bardzo dużym oraz wymagającym, ale z drugiej strony przyniesie wiele nowych miejsc pracy, najpierw związanych z samą budową, później w wielu instytucjach i sklepach otwieranych na terenie tego dużego osiedla.

Jest to ogromny teren nad samym jeziorem, a więc bardzo atrakcyjny pod względem położenia, co na pewno przyciągnie rzesze zainteresowanych klientów, oczywiście do zamieszkania, ale także do kreowania nowych typów biznesu.

Rekreacja, zabawa, przyjemność połączona z pracą i mieszkaniem, aktywnym sposobem życia, ma przyświecać całej idei stworzenia tego projektu. Na pewno wielu z nas będzie śledziło poczynania miasta w tym zakresie. Postaram się przybliżać Państwu plany związane z realizacją tej budowy, a jestem przekonany, że będziemy mogli również uczestniczyć w sprzedaży wielu apartamentów, lecz również miejsc do pracy: lokali sklepowych czy do innego typu biznesu.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”, a korzystając z naszej strony internetowej „house4us.ca” macie Państwo bardzo ułatwiony dostęp nie tylko do naszej oferty, lecz również do całego systemu poszukiwań nieruchomości do sprzedaży, z mapą, cenami, wszystkimi niezbędnymi inormacjami: prosimy z nich korzystać, jest to usługa zupełnie bezpłatna!

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.