“Niezłomny głosiciel prawdy”. Abp Jędraszewski człowiekiem roku 2019.

0

Metropolita krakowski został człowiekiem roku klubów “Gazety Polskiej”. – Dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom – w taki sposób napisał o arcybiskupie Marku Jędraszewskim Ryszard Kapuściński, prezes Klubów “GP”.

Jak wyjaśnił Ryszard Kapuściński (zbieżność nazwisk przypadkowa) w uzasadnieniu wyróżnienia, metropolita krakowski nazywa zło złem, a grzech – grzechem nie zważając na opinię innych. Przytoczył także wypowiedzi arcybiskupa dotyczące – tu cytat – “szerzącej się ideologii LGBT” (słowa o “tęczowej zarazie” ) oraz “niebezpiecznego zjawiska ekologizmu”, które wskazują, że abp Jędraszewski “nie boi się mówić prawdy o dzisiejszym świecie”.

Można też przypomnieć w tym miejscu inne “zasługi” arcybiskupa Jędraszewskiego porównywanego przez niektórych jego wielbicieli do pana Michała Wołodyjowskiego z trylogii Sienkiewicza. Należał do nich na przykład komentarz na temat prawomocnie skazanego za pedofilię arcybiskupa Pella. Abp. Jędraszewski zauważył wtedy, że stało się to w kraju, w którym prześladowani są chrześcijanie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.