Obraźliwa wypowiedź przewodniczącego rosyjskiej Dumy

0

Dlaczego akurat w Polsce powstawały obozy zagłady? Można to tłumaczyć wymogami logistyki lub tym, że na początku mordowano w nich głównie obywateli Polski, ale przewodniczący rosyjskiej Dumy ma inne zdanie na ten temat. Wiaczesław Wołodin dowodzi, że to z powodu antysemityzmu władz II RP.

Kulmhof pod Łodzią, Treblinka, Sobibór i Majdanek, wreszcie Bełżec i Auschwitz – te nazwy na stałe zapisały się na kartach historii. Wszystkie te obozy śmierci powstały na terenach Polski i były elementem systemu masowej eksterminacji Żydów oraz obywateli podbitych państw, którzy próbowali przeciwstawić się nazistom.

Dlaczego powstały akurat na terenie Polski? Trudno nie zauważyć, że przynajmniej na początku działalności każdego z nich większość uwięzionych stanowili obywatele podpitej Polski. Dopiero później do Auschwitz zwożono więźniów z całej podbitej przez hitlerowców Europy. A jednak Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiej Dumy, ma zupełnie inne wytłumaczenie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.