Ogłupianie narodu

0
Z cyklu: Głos sceptyka z Polski
 
Biolog Huxley twierdzi, że dzisiaj człowiek wybitny tak dalece różni się od człowieka przeciętnego, jak w zamierzchłych czasach człowiek różnił się od zwierzęcia.
 
Ta różnica narasta z roku na rok, z dnia na dzień. Wykorzystują to politycy. Naród to dla nich okazja, aby upiec własną  pieczeń. Tak w każdym razie dzieje się w naszej Ojczyźnie.
 
Gdy naród głupieje z taką szybkością jak u nas, dobrze jej wychodzi jedynie masowy śpiew – lament. Śpiew ludu unosi się na placach, przed pałacami i kościołami. Czują się potrzebni. Są narzędziem rządzących. Mięsem armatnim. Jest to dla nich najwyższy stopień życiowego awansu.
 
Jest jednak druga strona medalu. Wszak życie w masowym harmidrze ogłupia. Już dziś należymy do narodu ogłupiałego. Aby się oderwać od sprawców tej głupoty czyli od polityków i mediów należy dokonać wyboru.
 
Co prawda wszystko przemija, lecz ludzka głupota wcale nie idzie w zapomnienie. Jej skutki, za czas jakiś, będą dla Polski opłakane. Pozostanie po nas – oby nie – marne wspomnienie.
 
Jerzy Klechta
Poleć:

O Autorze:

Jerzy Klechta

Jerzy Klechta – dziennikarz prasowy i telewizyjny. W zawodzie od przeszło 50 lat. Autor ponad 20 książek.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.