Oszczędzanie może cię unieszczęśliwić

0

W wieku 29 lat Ken Honda miał już tyle pieniędzy, że mógł przejść na emeryturę. To wtedy wszystko, czego nauczył się o zarabianiu opisał na 26 stronach, wydrukował i rozdał znajomym w formie broszury. Szybko zaczęli zgłaszać się do niego obcy ludzie prosząc o egzemplarz dla siebie, w niedługim czasie własnym sumptem wydrukował i rozdał 100 tys. kopii. Od tamtego czasu sprzedał w Japonii blisko 8 mln egzemplarzy swoich książek. W „Happy Money” – książce, której siłę oddziaływania porównuje się do „Magii sprzątania”, pokazuje, że większość naszych przekonań na temat zarabiania pieniędzy jest błędna.

Większość osób nie ma dobrej relacji z pieniędzmi, ponieważ zarabia je, a później wydaje w niezdrowy sposób. Tacy ludzie nienawidzą swojej pracy, więc zarabianie nierozerwalnie wiąże się u nich z cierpieniem. Zarabiają pieniądze we frustracji, wydają je z chwilowym podekscytowaniem, a później niepokoją się, czy ich wystarczy.

Jeśli natomiast zaangażujesz się w coś, co cię cieszy, i będziesz robić to najlepiej, jak potrafisz, przyciągniesz klientów – a wraz z nimi tyle pieniędzy, ile potrzebujesz. Wszyscy naprawdę szczęśliwi milionerzy, których spotkałem, nie odnaleźli spełnienia w pieniądzach, ale w tym, że kochali to, co robili – pisze Ken Honda.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.