Parkowanie na stacjach GO nie będzie już bezpłatne

0

Wygląda na to, że darmowy parking na stacjach GO może przejść do historii w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ Metrolinx rozważa pobieranie opłat za miejsca parkingowe. Parkowanie na stacjach GO jest obecnie bezpłatny, z opcją zarezerwowania miejsca za roczną opłatą. Okazuje się jednak, że liczba pasażerów jest tak wysoka, że ​​na parkingach na jednej czwartej stacji nie ma miejsc.

Obecnie na wszystkich stacjach GO jest łącznie 77 000 miejsc parkingowych, z czego mniej niż 10% to miejsca zarezerwowane. Reszta jest całkowicie darmowa.

Nie podano ostatecznego terminu, od kiedy zmiany mogą zacząć obowiązywać.

Wprowadzenie w życie nowego systemu może potrwać do 2022 r. Metrolinx ma wprowadzać coraz więcej rezerwowanych miejsc na swoich parkingach.

Rezerwowane miejsca parkingowe kosztują obecnie 98 dol., ale nie wiadomo, czy ta opłata pozostanie taka sama.

Według Metrolinx, budowa większej liczby miejsc parkingowych nie jest ani uzasadniona ekonomicznie, ani ekologicznie.

Według The Globe and Mail 65 000 osób jeździ samochodem do stacji GO, a większość z nich parkuje za darmo.

Parkingu za darmo ma być zachętą dla osób, aby jeździć pociągiem, a nie samochodem do miasta. Jednak, czasy się zmieniają i coraz więcej osób posiada kilka samochodóww jednym domu, i dlatego GO Transit nie ma już miejsca, aby pomieścić pojazdy osób dojeżdżających do pracy.

„Prowadzimy badanie pilotażowe różnych opcji i kontynuujemy współpracę z gminami, aby wspierać mieszkanców w dostawaniu się na stacje GO nie samochodem, ale lokalną komunikacją, na rowerze, na piechotę, albo poprzez wspólne przejazdy kilku osób”, powiedział przedstawiciel Metrolinx Media.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.