Parterowy dom w harmonii z ogrodem: Rozplanowanie pomieszczeń w projekcie domu z tarasem

0

Domy parterowe, wypierają konstrukcje z użytkowym poddaszem lub piętrem. Trudno się temu dziwić, bo drogie w wykonaniu schody oraz mało atrakcyjne skosy nie są praktycznym rozwiązaniem dla domowników. Jak rozplanować pomieszczenia w domu parterowym z tarasem, aby przestrzeń była funkcjonalna i praktyczna, a jednocześnie także ładna? Oto cenne porady, dla każdego, kto chce zdecydować się na dom parterowy.

Architekci wnętrz zgodnie twierdzą, że do wygodnego i komfortowego życia, powinniśmy posiadać dom o powierzchni około 100 m/kw. Na takiej przestrzeni możemy rozplanować miejsce na sypialnię, salon, czy też otwartą kuchnię i łazienkę. Pamiętajmy, że w wygodnie zaaranżowanym domu, istotne jest także posiadanie miejsca na sprzęty, narzędzia, a także pralni, w której będzie można przechowywać ubrania. W nowoczesnych domach parterowych liczy się bowiem, jak najlepsze wykorzystanie każdej przestrzeni domu tak, aby pomieszczenie mogło pełnić swoją funkcję użytkową oraz estetyczną.

Od czego zacząć projektowanie domu parterowego?

Najlepiej od rozmowy z architektem o swoich indywidualnych preferencjach. Przekaż mu wszystkie informacje o tym, jak lubisz spędzać czas, jak liczna jest Twoja rodzina lub jakie masz plany względem jej powiększenia.

Opowiedz architektowi o tym, co jest dla Ciebie ważne w domu. Niektóre osoby większość swojego wolnego czasu spędzają w kuchni, przygotowując smaczne potrawy, inne wolą wówczas odpoczywać w ogrodzie i napawać się widokiem natury. Każdy spędza swój czas inaczej i właśnie dlatego, projekt domu za każdym razem powinien być indywidualnie dobrany dla każdej z osób.

Jak rozplanować układ pomieszczeń, by było wygodnie?

W nowoczesnych projektach, salon umieszcza się w centralnym miejscu domu. Z niego najczęściej przechodzi się do salonu, który jest pomieszczeniem dość wysokim i przestronnym. Do tego dochodzi korytarz, który jako główny ciąg komunikacyjny jest wyjątkowo ważny, biorąc pod uwagę praktyczny rozkład pomieszczeń. Nie zapominajmy także o garderobie. To pomieszczenie pojawiło się w polskich domach od niedawna. Coraz więcej inwestorów widzi w nich jednak ogromny potencjał.

Wiele przykładów nowoczesnych projektów pokazuje, jak funkcjonalnie wykorzystać metraż w domach parterowych. Zobacz np. te realizacje: DomoweKlimaty.pl

Dom parterowy, jako ucieleśnienie nowoczesności!

Czy istnieją przesłanki ku temu, by móc jednoznacznie stwierdzić, które konstrukcje budynku są nowoczesne? Oczywiście, że tak. Budynek o takiej konstrukcji będzie rozplanowany na planie kwadratu lub prostokąta, a cechą charakterystyczną będą także liczne przeszklenia.

Im mniej, tym lepiej to domena nowoczesnych wnętrz, w których zakłada się również minimalizm kolorów oraz faktur. Dzięki tak skomponowanej całości unikamy wrażenia chaosu, czy nieładu.

Czy tylko parterówki są dobrym rozwiązaniem z tarasem – sami osądźmy

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak może się prezentować budynek nowoczesny to zajrzyj tutaj: Funkcjonalność, ekonomiczność i prostota – przeczytaj o trendach w budownictwie jednorodzinnym na 2020 rok. Z pewnością znajdziesz tu inspirację również dla siebie.

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.