Komisja PE o praworządności w Polsce. “Demokracja umiera”.

0

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych dyskutowali na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech. Nie zabrakło mocnych słów i wzajemnych zarzutów pomiędzy stroną polską, a członkami komisji.

Do debaty doszło w związku z dwiema procedurami artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej, prowadzonymi wobec Polski i Węgier. W jej ramach znalazły się prezentacje na temat obu krajów przedstawione przez występującą w imieniu Rady UE fińską minister ds. europejskich Tytti Tuppurainena i komisarza ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa.

Reynders oświadczył, że kwestia praworządności w Polsce i na Węgrzech “ulega pogorszeniu”. Europosłowie mówili również o “ciosach w demokrację” i “naruszeniu podstawowych praw obywatelskich”. Nie wykluczył także wniosku do TSUE o zamrożenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. – Teraz analizujemy sytuację, ale jesteśmy na to otwarci, jeżeli będzie to potrzebne – powiedział komisarz.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.