Petycja ws. Tadeusza Rydzyka została wysłana papieżowi

0

Petycja przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi została już wysłana papieżowi Franciszkowi i w najbliższych dniach trafi na jego biurko – dowiedziała się WP. Jej autorzy zwracają się do Ojca Świętego z prośbą o ukrócenie politycznej działalności redemptorysty. – Papież jest bardzo otwarty, spodziewamy się więc reakcji – mówi WP Thomas Lukaszuk, który w imieniu autorów przesłał petycję papieżowi.

“Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji” – czytamy w petycji, która powstała w 2017 roku.

Po zebraniu oczekiwanych 100 tys. sygnatur petycja trafiła do Thomasa Lukaszuka, byłego kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia, który zasłynął w Polsce z krytyki redemptorysty. Autorzy apelu Adam N. i Witek M. obawiali się, że ten złożony w polskiej kurii nigdy nie trafi w ręce papieża Franciszka. Poprosili więc o pomoc mieszkańca Kanady, by złożył petycję na ręce kanadyjskiej kurii z prośbą o przekazanie jej papieżowi. Kuria otrzymała petycję pod koniec grudnia. – Mam nadzieję, że kuria rozpatrzy tę sprawę – mówi WP Thomas Lukaszuk.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.