Rosjanie publikują dokumenty oskarżające powstańców warszawskich o mordy na Żydach

3

75. rocznicę wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy 17 stycznia 1945 roku Rosjanie opublikowali dokumenty z okresu II wojny światowej i zarzucili Polakom m.in. mordowanie Żydów i Ukraińców. Co w nich jest? Nieudokumentowane pogłoski oraz dużo o „bandytach z AK”. Oto nasze streszczenie

O publikacji dokumentów poinformował na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Mówił o „danych archiwalnych”, pytał o opinię na ich temat „strony polskiej” oraz „przeciwdziałaniu fałszowaniu historii” i „obronie prawdy historycznej” (cytujemy za depeszą PAP).

OKO.press przeczytało je za was. Zostały one opublikowane na stronie Mil.ru – oficjalnego serwisu Ministerstwa Obrony Rosji – w postaci skanów. To starannie, profesjonalnie przygotowany serwis zatytułowany „Warszawa w ogniu. W 75. rocznicę wyzwolenia miasta”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

3 Comments

 1. Kazimierz Koczan on

  Jeśli pan nie zna nazwiska Goebbelsa, nazywając go “Hebelsem” (sic!), to na pana miejscu w ogóle bym się nie odzywał. Wstyd. I taka niedouczona osoba karci innego dyskutanta??? Dobrze się trchę poduczyć najpierw, drogi panie – poczytać.

 2. Nemezjusz Pazio on

  Jak widać powyżej metoda Hebelsa (kłamstwo powtarzane wielokrotnie) staje się prawdą. A płaskomózgowcy są na takie powtarzanki podatne niepomiernie. Jeśli ma się wstręt do czytania książek a czta się jedynie pięciowyrazowe smsy lub krótki teksty z GW lub innych brukowców to nie należy się dziwić. A p. Kerger albo należy do takich czytelników albo została zaopatrzona w takie głupoty w gronie rodzinnym.

 3. Krystyna Kerger on

  O tych dokumentach czytamy w gazetach polonijnych , plus internet i wiadomości z Rosji .
  Dlaczego dopiero teraz ?
  Nawet zagorzali przeciwnicy Polaków trzymali tak wielkie zbrodnie w ukryciu ?
  Sa opisywane przymusowe wyjazdy z Polski , ale jako zaskoczenie .

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.